TurkiyeForumu.net » Bilgisayarda temel algoritmalar ve c dili ile programlama ornekleri

Bilgisayarda temel algoritmalar ve c dili ile programlama ornekleri
c++ Ogreten OyunC, C++ ve Java gibi, temel programlama dillerini, cocuklariniza ogretmek icin bir oyuna ne dersiniz! c-jump adli oyun, temel olarak piyon ve zarla oynanan, "monopoly" benzeri bir karton oyunu. Ama oyun basamaklari, bilgisayar programlama dillerindeki basit komutlarla bezeli. 11 yasindan buyuk, 2 ila 4 oyuncu ile oynaniyor. Oyuncular kayakci rolundeler, bitis cizgisine ilk ulasan kayakci, oyunu kazaniyor.
c-jump: Ski & Snowboard Race

Devamı...

kamera ornekleri


Andreas Wolkerstorfer'in yapmak istedigi tam olarak "kamera ornekleri" olmasa da kullandigi makine parki ve ornekleri sayesinde ilginc karelerin hangi makine ile cekildigini bulabiliyorsunuz.

Devamı...

HYDRA Oyun Gelistirme KitiTelevizyona baglanan oyun konsollarini hatirlarsiniz. Kasetlerini, kartlarini, disketlerini yukletip, heyecanla oyunun acilmasini beklerdik. Eger bu oyunlara merakli, eski bir "coder" iseniz, HYDRA Game Development Kit ozleminizi giderecek bir icat. USB gibi gunumuz arayuzlerini destekleyen oyun gelistirme kiti ile, 8 Bit'lik oyunlar sekillendirebilirsiniz. Bu amacla BASIC ve C programlama dillerinden faydalaniliyor. Paket icerigi soyle;
 • HYDRA Oyun Konsolu (128K EEPROM, Propeller Yonga)
 • DC 9V Adaptor
 • PS/2 Fare
 • PS/2 Minik Klavye
 • Nintendo Uyumlu Oyun Kolu
 • A/V Kablosu
 • USB Programlama Kablosu
 • 128K Yeniden Programlanabilir Kart
 • "Experimenter" Kart
 • HYDRA ile Oyun Programlama Kitabi
 • CD-ROM
HYDRA Game Development Kit

Devamı...

TUHID den TTNET e 2 adet ödül


TUHID den TTNET e 2 adet ödül
TTNET in başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik etmek amacı ile, TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) tarafından bu yıl 10. su düzenlenen "Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri" nde, 2 büyük ödüle layık görüldü. TTNET, "Sponsorluk İletişimi" kategorisinde, eğitim alanında "TTNET'LE GELECEĞİNİ NETLEŞTİR" ve spor alanında "‘TTNET TÜRK FUTBOL MİLLİ TAKIMLARI ANA SPONSORLUĞU" projeleriyle Altın Pusula büyük ödüllerinin sahibi oldular. TTNET Müşterilerine iletişimin her alanında ürün ve servisler sunan toplumsal gelişimin temel taşlarından biri olan eğitime destek vermeyi temel sorumluklarından biri olarak görüyor. Bu kapsamda sürdürülen "TTNET'le Geleceğini Netleştir" projesi, sektördeki son gelişmeleri ve trendleri üniversite öğrencileriyle paylaşarak, yaratıcı üniversite gençliğini bu alanlarda proje üretmeye teşvik ediyor ve onlara kişisel gelişim eğitimleri vererek, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemeleri için ipuçları sunmakta. Mülakat heyecanı, işvereni ikna için ipuçları, iş görüşmelerinde kişisel imaj ve beden dili gibi konularda faydalı bilgilerin de paylaşıldığı proje ile bugüne kadar Türkiye çapında 62 ilde 92 üniversite ziyaret edilerek yaklaşık 55 bin öğrenciye ulaşıldığı söyleniyor.

Devamı...

konrad gos
konrad gos almanya'da yasayan ve bize enteresan fotograf ornekleri sunan bir isim. web sitesinde cok sayida calismasini bulmak mumkun.


Devamı...

37 Inc HP Wifi Tv
SLC3760N kodlu hpnin 37 ekran lcd tvleri, bu tv internet baglantisi icin bir kablosuz ag kartina ihtiyac duyar.Iyi bir bilgisayarda codeclerini kurarsaniz hizli ve basarili baglanti kurar.Burdan tum ozelliklerini bulabilirsiniz.

Devamı...

sharp 1/2.33" 10 milyon piksel ccd
sharp tarafindan 1 mart tarihinde ilk ornekleri piyasaya sunulacak olan algilayicisi 1/2.33" boyutunda ve 10 milyon piksel kayita imkan taniyor. sinifindaki algilayicilar icin tarih itibariyle en kucuk piksel boyutuna sahip rj23w3ba0kt kod adli urun kompakt makineleri hedef aliyor.

Devamı...

Dx1 Input System (Ayarlanabilir Klavye)Bilgisayarda oyun oynamayi seven fakat klavyedeki tuslarin yerlerinden memnun olmayanlar icin bicilmis kaftan olan bu klavye sayesinde artik tuslari istediginiz gibi yerlestirip, daha konforlu bir oyun deneyimi yasamaniz mumkun.Detayli bilgi

Devamı...

Sihirli kalem: LiveScribe SmartpenLiveScribeYazilarinizi, cizimlerinizini, ses notlarinizi bir arada tutan ve sonra bunlari bilgisayariniza aktaran sihirli bir kaleminiz olmasini ister misiniz? Cevabiniz EVET ise LiveScribe Smartpen tam size gore.
Cizimler bilgisayarda

Devamı...

Elektronik katir: BigDog


BigDog, Boston Dynamics tarafindan amerikan piyadeleri arazideyken yanlarinda esya tasimasi icin gelistirilen elektronik bir katir. Fena sartlarda yuruyebiliyor ve saskinlik verici reflekslere sahip. insanda garip hisler uyandiran bir vucut dili var. Bu videoda demonstrasyon amaciyla poposuna bir tekme vuruyorlar ve nasil dusmeden toparlandigini gosteriyorlar. Icimden "vurmayin, yaziktir hayvancagiza" diyesim geliyor.

Devamı...

kirill zaytsevkirill zaytsev
kirill zaytsev'in insani temel alan fotograflarinda karmasanin bir sekilde var oldugunu gormek mumkun.

Devamı...

500pxkullanicilarin ekledigi fotograflar ile olusturulmus flickr tarzi fakat daha acemi bir site olan 500px'de eklenen fotograflara olumlu yada olumsuz not verilerek genel bir begeni olusturulmus..ornegin asagidaki fotografin bu yazi yazildigi an itibariyle +206 olumlu -39 olumsuz oyu bulunuyordu..
Genel itibariyle sitenin dili dunyada cok kullanilan bir dil degil ama fotograflarin evrenselligi bunu unutturuyor..

Devamı...